530 396 893 hello@4change.pl

Mentoring właścicielski

Mentoring. – partnerska relacja zorientowana na tematykę związaną z zarządzaniem ludźmi w firmie, w której pracujemy z klientem w oparciu o jego bieżące wyzwania i cele zawodowe.
Podczas spotkań realizujemy zagadnienia i tematykę ściśle związaną z interesującym klienta tematem na podstawie której wspólnie wypracowujemy autorskie pomysły i rozwiązania wprost do wdrożenia w firmie lub zespole Klienta.
Standardowy czas spotkania: od 2” do 4h,
Spotkania realizujemy w dni powszednie oraz w weekendy
Minimalna ilość spotkań: 4 spotkania w cyklu
Ilość osób biorących udział w mentoringu: 1, maksymlanie 2 osoby

Mentoring właścicielski – cele szkolenia

Mentoring właścicielski to rozwiązanie dedykowane dla wszystkich właścicieli małych i średnich firm, którym często nie odpowiada formuła szkoleń otwartych i zbyt ogólnych informacji podawanych na tego rodzaju spotkaniach. Mentoring dla właścicieli skoncentrowany jest na wybranych przez Właściciela tematach i zagadnieniach czy obszarach, które mają pomóc mu w prowadzeniu biznesu, zarówno pod kątem długofalowej strategii, jak i bieżącego działania. Mentoring właścicielski świetnie sprawdza się także dla Dyrektorów generalnych, operacyjnych, Szefów firm, którzy w imieniu właściciela podejmują decyzje zarządcze i czuwają nad realizację bieżących celów firmy.

Podczas zajęć prowadzonych stacjonarnie lub online dla właścicieli firmy stosujemy różnego rodzaju narzędzia i metody pracy, inspirujemy do działania poprzez pracę z urywkami filmów oraz książek, wspólnie uzupełniamy formatki i struktury na whiteboardach stosując narzędzia desing thingking czy zachęcamy do ćwiczeń i scenek. Zawsze jest aktywnie i zawsze kończymy z całą listą pomysłów do realizacji. Niezwykle ważnym aspektem mentoringu dla właścicieli są… Zadania domowe! Poprzez nie dbamy o właściwą kontynuację pracy, wdrożenie i zmotywowanie właściciela do zmiany, która często już w bardzo krótkiej perspektywie czasu przynosi znaczące korzyści i generuje wartość dla firmy.

Najczęściej poruszane zagadnienia podczas Mentoringu właścicielskiego dotyczą:

Zarządzanie ludźmi, struktura firmy i zakresy zadań

Zarządzania ludźmi, który jest bardzo szerokim zagadnieniem. Uczymy Właścicieli budowania długofalowej strategii zatrudnienia, pomagamy w stworzeniu jasnej struktury z dokładnie doprecyzowanymi zakresami zadań oraz odpowiedzialności. Pomagamy w zwiększeniu zaangażowania pracowników w realizowane zadania i wzięciu za nie odpowiedzialności. Uczymy narzędzi managerskich pomocnych przy każdej interakcji z drugim człowiekiem, czyli tego wszystkiego, co o komunikacji powinien umieć manager, aby ludzie realizowali postawione im cele i zadania, zwiększając skuteczność i efektywność pracy. Rozmawiamy o motywacji, zaangażowaniu, odpowiedzialności, utożsamianiu się z firmą oraz rolą, utrudnianiu pracy przez Managerów czy zbędnej papierologii. Rozmawiamy o powodach, dla których pracownicy nie robią tego, za co firmy im płacą. Stosując nowatorskie pomysły i znajdując skuteczne rozwiązania.

Zarządzanie sprzedażą oraz procesy

Zarządzanie sprzedażą to bardzo szeroki temat, szczególnie dla firm, które działają w różnych kanałach i sprzedają za pośrednictwem osób wyspecjalizowanych w tej tematyce tj. przedstawiali handlowych, doradców czy agentów, łączą to jednocześnie z kanałami online lub rozpoczynając dopiero którąś z tych dróg. Nowe sposoby sprzedaży dla właścicieli firm przysparzają jednak dużo nowych wyzwań i problemów, bo jest to relatywnie nowa dziedzina i trudno czasami z wielu możliwości na rynku wybrać tą najbardziej odpowiednią.

Mentoring właścicielski może pomagać w określeniu procesów sprzedażowych i związanych z obsługą klienta, w trakcie nauki pomagamy je dopasować i dokładnie określić odpowiedzialność dopasowaną stanowisk i osób w firmie. Wybieramy wspólnie najlepsze metody raportowania oraz wskaźniki opisujące i mierzące wyniki na każdym z etapów. Dzięki czemu właściciel firmy ciągle mądrze utrzymuje kontrolę nad sytuacją, jednocześnie nie patrząc na ręce każdej zatrudnionej osobie. W wspólnym procesie dokonujemy wybieramy metody i narzędzia, w tym narzędzia CRMowe, jeżeli firma ich nie posiada lub zamierza personalizować. Poprzez obserwację uczestniczą i analizę dostępnych danych możemy rekomendować rozwiązania do poprawy konwersji i wspólnie kreować nowe rozwiązania sprzedażowe inspirując się dobrymi praktykami na rynku czy działaniami konkurencji.

To właśnie mentoring dla właścicieli i dyrektorów może stworzyć osobom zarządzającym świetną okazję do dyskusji i wymiany poglądów, bo często to właśnie my (!) jesteśmy też tymi osobami, które z Szefem mogą się nie zgadzać, a przez tą różnicę poglądów generować nowe pomysły.

Nie znalazłeś szkolenia dla siebie? 

Napisz do nas czego szukasz. Postaramy się pomóc.

Wielkość grupy

Podając numer telefonu wyrażam zgodę na otrzymywanie telefonicznych połączeń przychodzących inicjowanych przez 4change akademia biznesu w celach handlowych i marketingowych (art. 172 ust. 1. ustawy prawo telekomunikacyjne)

Podając adres e-mail wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych z 4change akademia biznesu za pomocą środków komunikacji elektronicznej (art. 10 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług elektronicznych).

akademia zarządzania

Projekty rozwojowe dedykowane dla Managerów, Zarządów oraz Właścicieli firm realizowane w formule szkoleń stacjonarnych oraz szkoleń online

akademia sprzedaży

Projekty rozwojowe dedykowane dla Sił sprzedaży oraz wsparcia sprzedaży realizowane w formule szkoleń stacjonarnych oraz szkoleń online

akademia budowania relacji

Projekty rozwojowe dedykowane dla osób zajmujących się Obsługą klientów oraz Sił sprzedaży w formule szkoleń stacjonarnych oraz online

mentoring właścicielski

Projekty rozwojowe dedykowane dla właścicieli małych oraz średnich firm prowadzone w formule mentoring online oraz stacjonarnie

audyt działu handlowego lub sprzedaży

Projekty audytowy prowadzony dla średnich i dużych organizacji prowadzony w formule bezpośredniego kontaktu

konsulting w obszarze sprzedaży i zarządzania sprzedażą

Indywidualne projekty realizowane w formule spotkań online lub stacjonarnych w zależności do celu i potrzeb