trening czyni mistrza

Budowanie zespołu jest sztuką.

09:54
|
ZESPÓŁ

Wydawać by się mogło, że kierowanie zespołem to umiejętność, którą się ma albo nie. Owszem predyspozycje są ważne, ale czy jest to jedyny czynnik warunkujący osiąganie sukcesów w tej dziedzinie? Śmiem twierdzić, że nie! To kompetencja, której można się nauczyć. A jak uczyć się od najlepszych? Kluczem do zbudowania efektywnego zespołu jest świadome i konsekwentne wdrażanie pewnych zasad.

1. Różnorodność grupy
Praktyka potwierdza, że różnorodne zespoły osiągają ponadprzeciętne wyniki. Najbardziej innowacyjne rozwiązania rodzą się w grupach,w których ludzie patrzą na […]

Czego można nauczyć się od astronauty prowadząc własny biznes?

09:58
|
biznes jak rakieta

To nieprawda, ze astronauci są odważniejsi od innych ludzi, są tylko bardzo skrupulatnie przygotowani – Chris Hadfielt, kanadyjski astronauta.

1. Trening czyni mistrza

Astronauci są trenowani, aby być pilotami na poziomie eksperckim. Dodatkowo każdego dnia są przyzwyczajani do życia na krawędzi oraz aby uparcie realizować zadania, które większość ludzi określa mianem niemożliwego.
Jestem skłonna postawić tezę, że podobnie większość przedsiębiorców warto, aby wykazała się podobnymi cechami charakteru, trenowała każdego dnia, aby mieć pewność że są ekspertami w swojej dziedzinie. A co do wytrwałości […]