coronavirus

Jesteśmy z Wami zdalnie! I osobiście, tam gdzie pozwala na to sytuacja:
Praca zdalna z wykorzystaniem pomocy multimedialnych zastąpiła częściowo bezpośrednią interakcję z klientami, jednak działamy z tą samą skutecznością i efektywnością pracy. Życzymy zdrowia i pozytywnego myślenia w tym zaskakującym czasie. Jeżeli masz pytania, to zapraszamy do kontaktu za pomocą - formularza kontaktowego

530 396 893 hello@4change.pl

Efektywna praca zdalna

Organizacja pracy zdalnej – jak zwiększyć efektywność w domu?

Podczas epidemii wielu zatrudnionych wykonuje obowiązki służbowe z domu. Większość z nich w pierwszym odruchu pozytywnie ocenia taką możliwość, często jednak już po kilku dniach przychodzi zwątpienie, wydajność spada, a przed komputerem spędza się coraz więcej godzin. Dlatego konieczna jest właściwa organizacja pracy zdalnej, o której często się zapomina. Jak o nią zadbać?

Czytaj więcej

Biuro w mieszkaniu – zalety

Przeniesie biura w obręb własnych czterech ścian ma wiele korzyści. Jest to przede wszystkim oszczędność czasu. Nie trzeba dojeżdżać do firmy, a dzięki temu nie ma konieczności wcześniejszego wstawania. Nie obliguje też dress code, co wielu osobom daje poczucie swobody. Szef nie chodzi też koło pracownika, co zdecydowanie mniej stresuje.

Uważaj na pułapki

Przełożony ma dużo mniejszą kontrolę pracy zdalnej. Wydaje się to plusem. W rzeczywistości jest to tylko pozorna korzyść. W takich warunkach łatwo wpaść w liczne pułapki. W domu znajduje się wiele rozpraszaczy, które odciągają od obowiązków. Dlatego bez właściwej organizacji praca zdalna traci efektywność. Często bywa tak, że mimo poświęcania jej coraz więcej  czasu wyniki spadają.

W biurze, gdzie widok szefa motywuje, nie ma ulubionych płyt czy książek, nie można w celach prywatnych korzystać z internetu, a dziecko nie prosi o wytłumaczenie trudnego zagadnienia z matematyki, można swoje powinności wypełnić dużo szybciej i lepiej. Nie znaczy to jednak, że pracując online, nie można być wydajnym. Konieczne jest tylko wdrożenie właściwego systemu. Inaczej szybko pojawi się tęsknota za kierownikiem stojącym za plecami.

Praca zdalna – organizacja

Poważne podejście do wykonywania zadań służbowych w domu może sprawić, że nowa sytuacja okaże się korzystniejsza od dotychczasowych dojazdów do firmy. Nie wolno jednak jej traktować jak wakacji. Luźny stosunek uruchomi lawinę niepowodzeń. Co zatem robić, by nie stracić kontroli nad pracą zdalną?

Zadbaj o strój

W mieszkaniu nie ma kontaktu ani z klientami, ani ze współpracownikami. Nie znaczy to jednak, że powinno siadać się do pracy np. w domowym dresie. To pierwsza pułapka, w którą łatwo wpaść. Tak luźny ubiór może jest wygodny, ale najczęściej sprawia, że równie luźno zaczyna się traktować swoje obowiązki. To sygnał wysyłany do podświadomości, że praca straciła powagę. Organizm zareaguje na to spadkiem koncentracji, co negatywnie odbije się na wynikach.

Oczywiście nie chodzi o to, by wkładać garnitur, ale warto wybrać koszulę i spodnie wizytowe, a nawet zwykłe jeansy. Pomoże to zrozumieć, że mimo pobytu w domu jest się przecież w pracy, co utrzyma motywację i efektywność działań online.

Stanowisko pracy zdalnej

Tak, jak w biurze, tak i w mieszkaniu należy zadbać o organizację stanowiska. Praca zdalna w estetycznym, komfortowym, ale też profesjonalnie urządzonym miejscu będzie wydajniejsza. Ważna jest wygoda. Błędem jest zatem np. użytkowanie laptopa w łóżku.

Zadania służbowe nie powinny być wykonywane w tym samym obszarze, w którym się odpoczywa. Zatrze to granicę między powinnościami wobec firmy a domowym lenistwem i osłabi zdolność skupienia myśli.

W idealnym położeniu są osoby dysponujące wolnym pokojem. Mogą uczynić z niego biuro na czas obowiązywania pracy zdalnej. Wtedy zaleca się nie korzystać z tego pomieszczenia w innych niż pracowniczych celach.

Jeśli nie ma takiej możliwości, to dobrym posunięciem jest organizacja stanowiska w jednym, stałym kącie (np. w salonie). Warto przebywać tam tylko podczas działań firmowych. Wyraźny podział pokoju na strefy pomoże zachować motywację. Biurko trzeba utrzymać w czystości i nie zostawiać na nim zbędnych przedmiotów. Korzystanie ze swojego komputera nie jest wskazane, bo otwiera pokusę wchodzenia prywatne strony, na których marnuje się dużo czasu. (Facebook itp.).

Godziny pracy wpływają na efektywność

Olbrzymie znaczenie ma kontrola godzin zdalnego pracowania. Dobrze jest robić przerwy w tej samej porze, co w biurze, w trakcie ich trwania należy też cos zjeść. Nie powinno się chodzić co chwilę podjadać, by nie odrywać się od obowiązków i nie tracić koncentracji. Stosowanie się do tych zasad pomoże zachować świadomość, że jest się w pracy, co będzie sprzyjało motywacji.

01

Efektywna praca zdalna, wersja ONLINE

Jeśli jesteś:

 • Liderem
 • Kierownikiem lub Managerem
 • Dyrektorem sprzedaży/handlowym 
 • Właścicielem 
 • Lub niedługo obejmiesz jedno z ww stanowisk

I chcesz:

 • Podnieść swoje kompetencje z zarządzania i organizacji pracy 
 • Dowiedzieć się więcej jak tworzyć ramy pracy dla osób wykonujących zadania zgodnie z oczekiwaniami oraz niezgodnie 
 • Nauczyć się planować pracę i ją organizować poprzez transparentne i z góry określone zasady 
 • Prowadzić spotkania online 
 • Wiedzieć jak wykorzystać różne aplikacje i narzędzia w wersji online

To szkolenie jest dla Ciebie!

02

O skutecznym tworzeniu wzorców w organizacjach, wersja ONLINE

Jeśli jesteś:

 • Liderem
 • Kierownikiem lub Managerem
 • Dyrektorem sprzedaży/handlowym
 • Właścicielem
 • Lub niedługo obejmiesz jedno z ww stanowisk

I chcesz:

 • Podnieść swoje kompetencje z zarządzania, koordynacji i organizacji pracy 
 • Dowiedzieć się więcej jak tworzyć ramy pracy dla osób wykonujących zadania zgodnie z oczekiwaniami oraz dla tych, którzy pracują twórczo lub koncepcyjnie
 • Nauczyć się planować pracę i ją organizować poprzez transparentne i z góry określone zasady 
 • Mierzyć główne zadania i określać KPI czy inne mierniki pracy 
 • Planować i układać zadania celem ich optymalnego wykonania 
 • Wiedzieć jak wykorzystać różnego rodzaju aplikacje i narzędzia pomocne w pracy zespołów online 
 • Stworzyć przejrzystą strukturę organizacyjną wraz z transparentnym zestawem zadań

To szkolenie jest dla Ciebie!

 

Nie znalazłeś szkolenia dla siebie? 

Napisz do nas czego szukasz. Postaramy się pomóc.

Wielkość grupy

Podając numer telefonu wyrażam zgodę na otrzymywanie telefonicznych połączeń przychodzących inicjowanych przez 4change akademia biznesu w celach handlowych i marketingowych (art. 172 ust. 1. ustawy prawo telekomunikacyjne)

Podając adres e-mail wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych z 4change akademia biznesu za pomocą środków komunikacji elektronicznej (art. 10 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług elektronicznych).

akademia zarządzania

Projekty rozwojowe dedykowane dla Managerów, Zarządów oraz Właścicieli firm realizowane w formule szkoleń stacjonarnych oraz szkoleń online

akademia sprzedaży

Projekty rozwojowe dedykowane dla Sił sprzedaży oraz wsparcia sprzedaży realizowane w formule szkoleń stacjonarnych oraz szkoleń online

akademia budowania relacji

Projekty rozwojowe dedykowane dla osób zajmujących się Obsługą klientów oraz Sił sprzedaży w formule szkoleń stacjonarnych oraz online

mentoring właścicielski

Projekty rozwojowe dedykowane dla właścicieli małych oraz średnich firm prowadzone w formule mentoring online oraz stacjonarnie

audyt działu handlowego lub sprzedaży

Projekty audytowy prowadzony dla średnich i dużych organizacji prowadzony w formule bezpośredniego kontaktu

konsulting w obszarze sprzedaży i zarządzania sprzedażą

Indywidualne projekty realizowane w formule spotkań online lub stacjonarnych w zależności do celu i potrzeb