530 396 893 hello@4change.pl

Przeczytasz w 6 minut

Aktualna rzeczywistość i szybko zmieniający się świat generuje wiele wyzwań, jak również wiele, ciekawych możliwości. Warto zadbać, aby być ze swoim biznesem na bieżąco!

W oceanie informacji

Otacza nas wiele potencjalnych źródeł informacji o różnej wartości merytorycznej.

Jak wybrać te sprawdzone? Które są wiarygodne?

Czerpiąc z wiedzy i doświadczenia Mentora można zrobić to szybciej i zaoszczędzić czas, którego nieustannie brakuje wielu przedsiębiorcom.

Policzyłeś/aś kiedyś, ile warta jest godzina Twojej pracy? Porównaj ją z ceną pracy z mentorem.

Rozmowy kształcą

Dyskusja z osobami o różnych poglądach generuje ciekawe wnioski oraz różne punkty widzenia. Wynalazki biorą się stąd, że kiedy wszyscy myślą, iż nie da się czegoś zrobić, nagle pojawia się ktoś, kto nie wie, że się nie da i… TO ROBI. Rozmowy z inteligentnymi ludźmi kształcą. Warto zainwestować czas i pieniądze w rozmowy z mentorem, który podzieli się swoją wiedzą, a także podpowie, gdzie i jak korzystać z różnych specjalistycznych grup, w których można wymienić opinie czy poglądy bez dodatkowego wynagrodzenia.

Nie wyważaj otwartych drzwi

Wiele sytuacji na świecie zostało już przeanalizowanych, omówionych i wygenerowano dla ich najskuteczniejsze rozwiązania. Mentor może skrócić Twoją drogę lub drogę Twojego biznesu dot. osiągnięcia założonych celów. Z pewnością z większością spraw finalnie możesz poradzić sobie sam, pytanie tylko o czas, w jakim to nastąpi.

Czy stać cię na to, aby robić to samodzielnie?

Źródło inspiracji do wyboru lektur, artykułów, blogów czy podcastów

Dzięki mentorowi możesz skorzystać z szybkiego skrótu i poszerzać swoją wiedzę poprzez wartościowe i sprawdzone materiały.

Czy stać cię na to, aby przestać się uczyć?

Lider jest zawsze sam

 Prowadząc firmę czy zespół, warto pamiętać, że feedback dotyczący np. Twoich pomysłów, może być zniekształcony przez relację podwładny — przełożony. Informacje otrzymywane od swojego zespołu mogą nie być do końca obiektywne. Mentor, dzięki partnerskiej relacji, może przekazać Ci wiele wartościowych spostrzeżeń, które w pierwszym odbiorze niewygodne, mogą w znaczący sposób przełożyć się na poprawę wyników Twojego zespołu lub bezpośrednio poprawić ważne aspekty Twojej pracy.

Kto może udzielić Ci wartościowego feedbacku? Od kogo chcesz go przyjąć?

 

W żadnym jednak wypadku współpraca z mentorem nie zastąpi codziennej pracy, otwartej głowy i chęci do działania. Nie zastąpi proaktywnej postawy znanej większości przedsiębiorców czy managerów.

Współpraca z mentorem może jednak skrócić czy zoptymalizować drogę dojścia do celu, urealnić oczekiwania, pokazać alternatywne scenariusze. Zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Może spowodować, że będziesz pracował mądrzej, a nie dłużej.

 

Dowiedź się więcej: https://4change.pl/mentoring-wlascicielski/

 

 

Call Now ButtonKliknij i zadzwoń